Jakie prace wykonuje dekarz?


Dekarzem określa się rzemieślnika, który zajmuje się dachami. Zawód dekarza nie jest starym zawodem, ponieważ dekarstwo rozwinęło się w XIX wieku. Jednak od tego czasu postęp technologiczny sprawił, że do pokrycia dachów używa się zupełnie czegoś innego.
Jakie prace wykonuje dekarz?
Do głównych prac dekarza należy: naprawa dachu oraz pokrycia dachowe. Specjalista po ustaleniu z klientem dokonuje wyboru, jakim materiałem zostanie pokryty dach. Do jego zadań należy też naprawa dachów, izolacja oraz konserwacja. Dodatkowymi pracami, które musi umieć wykonać to: wyłazy, świetliki oraz montowanie okien dachowych i rynien. Dekarstwo, naprawa dachów i dachy Poznań.
Kto może wykonywać ten zawód?
Osoba, która pracuje w zawodzie dekarza musi być przede wszystkim sprawna fizycznie, ponieważ prace na dachu są ciężkie i męczące. Dodatkowo ważne, by osoba miała rozwinięty zmysł równowagi i dobrą koordynacje wzrokowo-ruchową. Ostatnim ważnym aspektem jest ogólnie dobry stan zdrowia, wykonywanie tej pracy wiąże się ze stale zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi.

Polecane: Usługi Remontowe Poznań.